Lexus GS: světová premiéra v Pebble Beach

Nová generace sedanů Lexus GS byla představena u příležitosti světoznámé soutěže krásy Concours d’Elegance v kalifornském Pebble Beach. Novinka přichází s novou tváří značky Lexus, která si zakládá na dynamickém designu s výraznými rysy.

Přestože se vnější rozměry téměř nezměnily, nabízí nové sedany GS více prostoru pro cestující i zavazadla. Aerodynamicky optimalizovaná karoserie je postavena na nové platformě s tužší strukturou a širším rozchodem kol (vpředu o 40 mm, vzadu o 50 mm). Kompletně přepracovaný podvozek používá vpředu dvojice příčných ramen, zatímco zadní náprava je víceprvková.

Informace o motorech pro Evropu budou zveřejněny na IAA, již dnes je ovšem jasné, že se ve Frankfurtu ve světové premiéře představí plně hybridní model GS 450h. Americká verze modelu GS 350 má pod kapotou osvědčenou jednotku V6 3,5 l o výkonu 228 kW (310 k), která v kombinaci s šestistupňovou samočinnou převodovkou umožní sprint z 0 na 96 km/h za 5,7 s. Model GS 350 se bude vyrábět v provedení s pohonem zadních nebo všech kol.

Datum zveřejnění: 7. 9. 2011
Zpět na seznam novinek